Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 10626637



*

nr 1062 6637


PASTEL

E Lindström, Söder Mälarstrand, Stockholm, signed, 1929, 32x44,


E Lindström, Söder Mälarstrand, Stockholm, signerad, 1929, 32x44


Withdrawn

Auction date:

Monday October 17 2016
at 20:02:57



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e lindström färgkrita pastell stockholm stockholmsmotiv söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr